Proza

Archiwum

Dzisiaj Dzień Mężczyzny! – Najlepszego Panowie

*

Dzisiaj Dzień Mężczyzny!

– Najlepszego Panowie

 

Mężczyzna… wielkie słowo.

Bycie nim zobowiązuje. Ponoć rodzicie się dla kobiet. Każda marzy o prawdziwym mężczyźnie. By móc wesprzeć się na ramieniu, by móc położyć głowę na nim i czuć się bezpiecznie. By przy jego boku się zestarzeć.

Bo skrzydła te kojarzy z Aniołem Stróżem.

Ale czy spełniacie oczekiwana kobiet?

Kobiet, które sami wybraliście…

Tylko kobieta potrafi kochać bezgranicznie. Dostałyśmy to w darze natury. Tylko kobieta potrafi oddać się całkowicie. Być wierną do bólu. Gdzieś wyczytałam, że oceany uzupełniają kobiece łzy

…kto wie?

Kiedy się zakochujemy zachłystujemy się każdym spojrzeniem, rozszyfrowujemy każdy ułamek spojrzenia. Wyczuwamy kiedy nas pragniecie, kiedy was coś gryzie, kiedy kłamiecie. Poznajemy wasze odruchy. Czujemy nawet co chcecie wypowiedzieć nim otworzycie usta.

Jednymi słowy znamy was. Bardziej niż wy sami siebie. Poznajemy wasze drugie skóry. Kobieta rozważna milczy…nie mówi tego mężczyźnie. Bo chce go zachować dla siebie. Godzi się, bo nie wyobraża sobie życia bez niego. Ale, czy warto?

Miłość, wierność i lojalność…

to dotyczy nie tylko tych w sformalizowanych związkach.

Miłość …sama przychodzi.

Trafia znienacka, albo powolutku rozwija się.

Wierność …sami o niej decydujemy. Kobieta jeśli jest szczęśliwa w związku, jeśli czuje miłość partnera nigdy nie zdradzi (wiadomo jak wszędzie bywają wyjątki.) Żądza ciała to domena męska. Ulegają pokusie. W końcu w domach nie mają czerwonego oświetlenia, a popróbować choć raz…czemu nie! Nie przyznają się…choć kobieta wyczuwa.

A jeśli…to znane:

– kochanie to było nic, to nie tak…był alkohol.

Przy wierności walczycie…rozum – rozporek.

Ilu na ringu chuci straciło wszystko?

Całość zamyka lojalność… Niesamowitą klamrą!

Tam słowa i czyny powinny iść tym samym krokiem. Bezdyskusyjnie, ani na ułamek sekundy opóźnienia, bo zachwiane zaufanie podmywa filary związku. Prędzej czy później runie. A jeśli ma trwać obłudnie to jaki sens kroczyć drogą, gdzie robi się skręty po bokach. Podróżniczy?

I wcale to nieprawda, że pocałunek nie zostawia śladu.

I prawdą jest…mężczyzna, który kocha nie rozgląda się za innymi.

Widok innych kobiet powinien być mu neutralnym widokiem, jak spojrzenie na mebel. Najlepiej z IKEI, by z niechęcią pomyśleć o jego poskładaniu. Bo w domu czeka fotel, do którego się powraca i wygodnie siada. W końcu sam go wybrał. Chyba, że wychodzi z założenia:

– jeszcze nie jestem stary, postoję…

 

Lena Maria T.

 

 

 

 

 

0 Komentarze

Odpowiedz

cztery × cztery =