...

Archiwum

PIANO FESTIVAL -Teatr Gdańska …/nr 3

 

Teatr „Gdańska” jest jedynym polonijnym teatrem dramatycznym w Niemczech
.
Teatr „Gdańska” powstał w 2017 roku z inicjatywy Czesława Gołębiewskiego, właścicela restauracji „Gdańska” w Oberhausen, restauracji która zdobyła sobie miano ambasadora polskiej i niemieckiej kultury w Nadrenii-Północnej Westfalii.
.
W grudniu 2018 roku odbyła sie pierwsza premiera sztuki Ryszarda Latki „Zachciało sie wom Kalwaryi” w reżyserii Anny Dembek-Łada. Premierze towarzyszyły salwy śmiechu połączone z refleksją. Do czerwca 2020 roku wystawiono ją 20 razy w wielu niemieckich miastach (Berlin, Hanau, Darmstadt, Aachen, Hamm, Oberhausen). Amatorsko występujący aktorzy każdorazowo w spektakularny sposób wcielając się w członków rodziny Placek, wielokrotnie nagradzani byli przez widzów owacją na stojąco.
.
Cotygodniowe spotkania na próbach oraz wzajemna akceptacja sprawiły, że w grupie wytworzyła się przyjacielska atmosfera, którą wielu jej członków określa mianem rodzinnej przynależności.
.
„Nie dążymy do doskonałości, nie chcemy za wszelką cenę robić teatru, dla nas ważne są spotkania, wymiana zdań oraz radość wywołana twórczą atmosferą“.
.
Teatr tworzą:
Aktorzy:
Barbara Baldys, Dorota Kawka-Grzeschik, Ania Wiencek, Agnieszka Radola, Renata Zub, Roman Kątny, Marian Dudek, Wojtek Motyka, Mariusz Świergiel, Leonard Paszek.
oraz:
Sławomir Olszamowski – muzyk
Robert Widera – fotogrf i oświetleniowiec
Claudia Daniel – media
Anna Dembek-Łada – reżyserka
Teatr „Gdańska” jest jedynym polonijnym teatrem dramatycznym w Niemczech
 
.
Zostałam szczęśliwą posiadaczką Kalendarza.
Bardzo dziękuję.

.

Strona główna kalendarza

 

 

—————————————————

0 Komentarze